Blog

Zaproś alpaki do siebie

ALPAKI W TWOJEJ PLACÓWCE ? TO MOŻLIWE

Szkoły i przedszkola

Spotkanie z alpakami może być ciekawym przeżyciem dla Waszych przedszkolaków i uczniów.

Dzieci mogą poznać te przemiłe zwierzęta na terenie własnej placówki. Podczas takiego spotkania dowiedzą się ciekawostek o osobowości alpak, o właściwościach ich wełny i jej zastosowaniu. Dodatkowo mają okazję pogłaskać alpaki, nakarmić je marchewką i wykonać pamiątkowe zdjęcia.

Odwiedziny mogą mieć charakter jednorazowy lub cykliczny.

Przyjazd jednorazowy nastawiony jest na edukację i zaspokojenie ciekawości naszych dzieci, w odwiedzinach cyklicznych dodatkowo wprowadzamy elementy terapeutyczne, wyciszające, wzmacniające motorykę małą i dużą, a także integrację sensoryczną.

Instytucje wspierające osoby starsze

Nasze alpaki to idealni towarzysze osób w podeszłym wieku. Swoją osobowością wyciszają, uspokajają, a pozytywną aparycją wywołują uśmiech na twarzy. Głaskając wełnę i słuchając pomruków alpak następuje odprężenie i wybuch endorfin. Odskocznią od codziennych zajęć mogą być warsztaty z wykorzystaniem wełny alpaczej, które możemy zorganizować w danym ośrodku.

Domy Pomocy Społecznej, Domy Dziecka, Świetlice Środowiskowe, Warsztaty Terapii Zajęciowej i inni

Alpaki łatwo adaptują się w nowym środowisku. Każde odwiedziny tych wspaniałych zwierząt kończą się sukcesem. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i odpowiednim kwalifikacjom potrafimy przeprowadzić zajęcia w każdych warunkach ze wszystkimi osobami.

Uroczystości rodzinne, firmowe, festyny i targi

Nasze zwierzęta chętnie uświetnią wydarzenie rodzinne, firmowe. Biorą udział w festynach, targach. Nasza firma może rozstawić tymczasową zagrodę w dowolnym miejscu.

Dojeżdżamy na terenie Wielkopolski.

W czym pomaga ALPAKOTERAPIA?

Co to jest alpakoterapia? Alpakoterapia to nowy i efektywny sposób na poprawę zdrowia psychicznego i fizycznego. W alpakoterapii, pacjenci mają bezpośredni kontakt z alpakami, które są nie tylko łagodne, ale bardzo spokojne. Dotyk alpak jest bardzo przyjemny i kojący, co pomaga zmniejszyć niepokój i stres. Alpaki emitują kojące i uspokajające dźwięki, co dodatkowo pomaga w redukcji stresu i poprawie nastroju. Alpakoterapia jest szczególnie skuteczna dla osób cierpiących na zaburzenia emocjonalne, takie jak depresja i stres. Kontakt z alpakami pomaga zmniejszyć lęk i niepokój, a także poprawia nastrój i samoocenę. Terapia jest również skuteczna w leczeniu zaburzeń związanych z ruchem, takich jak bóle pleców i stawów. Kontakt z alpakami pomaga zwiększyć ruchomość i elastyczność stawów, co przynosi ulgę w bólu. Alpakoterapia jest zarówno skuteczna w leczeniu dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi i behawioralnymi, takimi jak ADHD i autyzm. Alpaki są łagodne i łatwe do opanowania, co sprawia, że dzieci czują się bezpiecznie i swobodnie w ich towarzystwie. Kontakt z alpakami może pomóc dzieciom nabyć nowe umiejętności społeczne i zwiększyć ich zaufanie do innych ludzi. W alpakoterapii dzieci uczą się odpowiedzialności i opieki nad zwierzęciem, co może przyczynić się do rozwoju ich emocjonalnego i społecznego.

Nasz adres

Osiedle Ostoja 2B
63-112 Ludwikowo

Kontakt z nami

Telefon: 792 707 590

Zapraszamy

Wizyty umawiamy telefonicznie. Przyjmujemy tylko umówionych gości

Alpakaro.pl @2023

Umów się z nami